شهید همیشه زنده است
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 0
  • نويسنده : Darvishi
  • تاريخ : 16 بهمن 1392
16 بهمن 1392

زندگی نامه سردار شهید

سيد محمد طاهر طاهري
    
نام پدر : سيد حبيب الله
   
محل شهادت : جزيره مجنون

تاریخ تولد : 1338
   
تاریخ شهادت : 5/12/1363

زندگينامه شهيد:

شهيد سيد محمد طاهر طاهري سال 1338 در نجف اشرف و در يك خانواده‌ي متدين و روحاني بدنيا آمد. پدرش به لحاظ علاقه به جدّ بزرگوار خود و اداي دين به فرزند، نام نيك محمد را بر او نهاد. چون خون سادات در رگهايش جاري بود. دوران كودكي‌ش را در خانواده‌اي متشرع و در جوار بارگاه ملكوتي، اول مظلوم عالم حضرت علي‌ابن‌ابيطالب(ع) گذراند.

او تمامي مراحل تحصيل را يكي پس از ديگري، با موفقيت پشت سر گذاشت. پس از اخذ مدرك ديپلم، همراه خانواده به گرگان مهاجرت نمود و در حوزه‌ي علميه‌ي امام صادق(ع) مشغول تحصيل شد خط زيبايي داشت و سعي مي‌كرد روايات و جملات زيباي امام(ره) را با خطي خوش تحرير و تكثير نمايد و در «مسجدالرضاي» گرگان در اختيار عموم قرار دهد.

شهيد طاهري بعد از مدتي وارد دانشگاه شد و سعي مي‌كرد با تلفيق حوزه و دانشگاه، معرفت و شناخت خويش را گسترش دهد. پس از مدتي، وي موفق به اخذ مدرك ليسانس شد و در حوزه نيز تا مرحله‌ي «رسائل» پيش رفت و پس از فارغ‌التحصيلي به عنوان دبير در يكي از آموزشگاه‌هاي شهرستان بجنورد مشغول تدريس شد و اوقات فراغت خود را صرف آموزش احكام دين و نيز اقامه‌ي نماز جماعت سپري مي‌كرد.

با شروع جنگ تحميلي، بنا به فرمان امام امت(ره)، حضور در جبهه را بر امر تدريس ترجيح داد به‌همين دليل به عضويت سپاه پاسداران استان خراسان درآمد و همراه لشكر «نصر» به ميدان نبرد اعزام شد و در آنجا مسئوليت برنامه‌ريزي كلاس‌هاي لشكر را برعهده گرفت.

او جواني محجوب، متواضع، با اعتقاداتي راسخ و اخلاق پسنديده بود و از هنرمندان متعهد جامعه محسوب مي‌شد.

سرانجام شهيد طاهري در اسفندماه سال 1363 در «جزيره مجنون» با مزدوران بعثي به نبرد مي‌پردازد و به هنگام بازگشت از يكي از روستاهاي آزاد شده به دست رزمندگان، مورد حمله‌ي دشمن بعثي قرار مي‌گيرد و مجروح مي‌شود. پس از اين واقعه جهت مداوا به همان روستا منتقل مي‌شود و بعد از آن ماجرا مفقود مي‌گردد . پيكر مطهرش بعد از سالها در سال 1387 طي مراسمي با شكوه در گرگان به خاك آراميد.

فرازي از وصيت نامه شهيد:

امروز روز بزرگي است، آنچه به نظرم مي‌رسد آن است كه انقلاب اسلامي نياز به روحاني خوب دارد. لذا حوزه‌ها خيلي كمبود دارند بايد به همه جوانان مستعد و علاقه‌مند بگويم اينكه معدن جوشش و سرزمين مقدس دنيا حوزه‌هاست. حوزه‌ها را گرم‌تر و پرجوش‌تر كنند با اين حوزه‌ها مي‌توان جهاني را نجات داد.

خدايا حياتمان را سعادت و مرگمان را شهادت قرار ده.

هميشه بر نفستان غلبه داشته باشيد. حالا دوستان و برادران مقداري روي خودتان فكر كنيد و ببينيد در كجا نقص داريد، همانجا را ترميم كنيد.

از نظر اعتقادي خودتان را بسازيد. خودسازي كنيد؛ روزه بگيريد؛ امام را تنها نگذاريد و هميشه امام را دعا كنيد و ياور امام باشيد. سنگر خودتان را خالي نكنيد؛ در هر لباس كه هستيد.

شهدا را یاد کنید با ذکر یک صلوات :: الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

آمــار سـایت


بازدید امروز: 4
بازدید دیروز: 15
بازدید ماه:19
بازدید سال:736
بازدید کل:567415

اوقـات شـرعی


^